Link discovered between tooth loss and slowing mind and body

قدرت حافظه و سرعت حرکت گام های بزرگسالانی که دندان های طبیعی خود را از دست داده اند سریعتر از افرادی که هنوز دندان های طبیعی خود را دارند کاهش پیدا می کند. این تحقیق در مجله انجمن پیراپزشکی آمریکا منتشر شده است، 3166 نفر از بزرگسالان 60 سال و بیشتر از مطالعه سالمندی وسیع انگلستان ( ELSA ) را مورد بررسی قرار داده است و عملکرد آن ها را در آزمایشات حافظه و سرعت راه رفتن سنجیده است. نتایج نشان می دهد که افرادی که هیچ یک از دندان های طبیعی خود را  ندارند در هر دو آزمایش حافظه و سرعت راه رفتن از افرادی که دندان های طبیعی خود را دارند در حدود 10٪ بدتر عمل می کنند. ارتباط بین از دست دادن دندان ها و قدرت حافظه پس از اعلام کامل نتایج برای طیف گسترده ای از عوامل از جمله ویژگی های اجتماعی جمعیتی، مشکلات بهداشتی موجود، سلامت جسمی، رفتارهای بهداشتی، مانند سیگار کشیدن و مصرف مشروبات الکلی، افسردگی و دیگر نشانگرهای زیستی مرتبط توضیح داده شد. با این حال، حتی بعد از در نظر گرفتن تمام عوامل و فاکتور ها، افراد بدون دندان باز هم کمی کندتر از کسانی که با دندان داشتند راه می رفتند. این روابط بین از دست دادن دندان های طبیعی و داشتن حافظه ضعیف تر در بین میانسالان انگلستان، 10 سال بعد خیلی مشهود تر احساس می شد.

دکتر جورجیوس تساکوس، نویسنده این تحقیق ( UCL اپیدمیولوژی و بهداشت عمومی ) می گوید:

"از دست دادن دندان ها می تواند نشانه ای بر پیری زود رس ذهن و جسم باشد، علی الخصوص در بین افراد 60 تا74 سال. ما معمولا در میابیم که علل از دست دادن دندان و کهولت جسم و ذهن عموما با شرایط اقتصادی و فیزیکی در ارتباط است، که اهمیت عوامل اجتماعی گسترده تر از جمله تحصیلات و ثروت را برای بهبود بهداشت دهان و دندان و سلامت کلی فقیرترین اعضای جامعه برجسته می کند. صرف نظر از رابطه بین از دست دادن دندان و کهولت در عملکرد، تشخیص از دست دادن بیش از حد دندان فرصتی است برای شناسایی اولیه بزرگسالانی که در معرض خطر کهولت سریع تر ذهنی و جسمی در مراحل بعدی زندگیشان هستند. عوامل بسیاری بر این کهولت تاثیر گذارند، مانند شیوه زندگی و عوامل روانی اجتماعی ، که تابع تغییراتند. "

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی