Specific brain function to reduce tooth

در نود و سومین جلسه عمومی و نمایشگاه انجمن بین المللی تحقیقات دندانپزشکی، محقق مایکل ال. مایر، مرکز دندانپزشکی دانشگاه زوریخ، سوئیس، مقاله ای با عنوان " مکانیزم خاص مغز مربوط به کاهش درد دندان " ارائه کرد.

از سال 1884 بی حسی موضعی زندگی را برای بیماران دندانپزشکی راحت تر ساخته است. با این حال، اطلاعات بسیار کمی در مورد مکانیسم های مغز مربوط به تسکین درد دندان در دسترس است. در این مطالعه، محققان، فعالیت های مرتبط با مغز و الگوهای اتصال کاربردی تحت یک توده عصب بیهوشی منطقه ای را در طول یک دوره تحریک پی در پی آزار دهنده دندان مورد بررسی انجام دادند. برای این مطالعه که در آن از دارو های بی حسی کنترل شده و تصویربرداری مغناطیسی مرتبط با سن استفاده شد در مجموع 28 نفر مورد مطالعه قرار گرفتند (این افراد فقط شامل مردان بودند، با میانگین سنی = 27.09، 7.06 ± SD). از یک محرک الکتریکی که به صورت متوالی، با شدت 5، ( در یک سیستم اندازه گیری 11 عددی) به دندان های نیش سمت چپ فک پایین فشار ایجاد میکرد استفاده شد. آزمایشات به دو مرحله تقسیم شدند: مرحله 1: (مدت زمان 5 دقیقه و 30 محرک تحریک الکتریکی) بود و با تزریق زیر مخاطی 4% ماده بی حسی برای گروه اول و تزریق 0.9% ماده بی هوشی در روزنه ی نیمکره سمت چپ گروه دوم ادامه پیدا کرد. تحریک اکتریکی دندانی به مدت 16 دقیقه ادامه داشت. مرحله 2: در مرحله دوم شرکت کنندگان شروع درد را با فشردن یک زنگ اعلام میکردند. در گروه اول تسکین درد 4.5 دقیقه بعد از تزریق اتفاق افتاد، اما در گروه دوم هیچ گزارشی در باره تسکین درد دریافت نشد. تجزیه و تحلیل بین گروهی در مرحله 2 نشان دهنده یک فعالیت خوشه ای قابل توجه در عایق خلفی همان طرف در گروه دوم بود. با استفاده از عایق خلفی همان طرف به عنوان یک منطقه تجزیه و تحلیل، نتایج نشان دهنده افزایش قابل توجهی در جفت سازی در مغز میانی پس از شروع درد در تنها گروه اول بود (منطقه تگمنتوم خاکستری / شکمی ). نمونه عملکردی مورد استفاده در این مطالعه نشان داد که کاهش درد دندان با کاهش قابل توجهی در فعالیت های عایق خلفی واتصال پیشرفته آن به مغز میانی همراه بود. این داده ها نقش متمایز این مناطق مغز در دندان درد و تسکین آن را نشان می دهد.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی