Dental Implant Success Could Be Assured By Bone Creatingطبق گزارش محققان دانشگاه علوم سلامت جورجیا، با استفاده از پروتئین استخوان ساز برای افزایش استخوان سینوس ماگزیلاری، نرخ موفقیت ایمپلنت دندان در آینده بهبود خواهد یافت.

ایمپلنت در استخوان فک پیچ میشود تا دندان های پروتزی دائمی را نگه دارد اما در صورتی که استخوانی که ایمپلنت در داخل آن میخواهد قرار بگیرد خیلی کم باشد، درمان ایمپلنت شکست میخورد. کم یا باریک بودن استخوان امری متداول است که پس از خارج شدن دندان طبیعی از لثه به مرور زمان اتفاق می افتد.

راه حل کنونی برای این مشکل، افزایش استخوان این ناحیه از طریق پیوند استخوان است تا بستر ایمپلنت باثبات و محکم باشد. دکتر اولف ام ای ویکسجو مسئول تحقیقات دانشکده دندانپزشکی GHSU میگوید اما این تکنیک مشکلاتی در پی دارد که اصلیترین آن این است که جراحی دیگری برای برداشت استخوان لازم است. او و گروهش در مطالعات حیوانی در آزمایشگاه GHSU دریافتند که با کاشت پروتئین مورفوژنتیک استخوان در سینوس نسبت به روش پیوند استخوان مرسوم، استخوان جدید بیشتری ظرف چهار هفته تشکیل میشود. وی میگوید:

"ما دریافتیم که پروتئین مورفوژنتیک استخوان (BMP) موجب کیفیت بهتر استخوان نسبت به پیوند استخوان میشود که این ویژگی موجب افزایش احتمال موفقیت ایمپلنت میشود. پروتئین مورفوژنتیک استخوان یک پدیده است چون محصولی حقیقی و در دسترس است که استفاده از آن آسان می باشد. این محصول میتواند یک استاندارد طلایی برای درمان ایمپلنت باشد. "

طبق گزارش انجمن جراحان فک و صورت امریکا، 69 درصد از بزرگسالان در سن 35 تا 44 سالگی حداقل یک دندان خود را به علت پوسیدگی، بیماری و یا صدمه از دست داده اند و 26 درصد از بزرگسالان در 74 سالگی همه دندانهای دائمی خود را از دست داده اند. پیش از این که درمان ایمپلنت در دسترس عموم قرار بگیرد، تنها گزینه ممکن برای دندان از دست رفته دندان مصنوعی و بریج بود که هر دو روش منجر به کاهش استخوان در آینده می شدند. ایمپلنت فواید زیادی برای بیماران در بر دارد از جمله بهبود سلامت دهان، ظاهر، تکلم، راحتی، دوام و توانایی خوردن.

یافته های این گروه تحقیقاتی در همایش سالانه آکادمی اسئواینتگریشن در واشینگتن ارائه شد.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی