Want to know how long you will live
این مساله معمایی است که هر کدام از ما گاگاهی به آن فکر کرده ایم. امروزه به نظر میرسد که ما یک گام برای پاسخ دادن به این سوال فراتر رفته ایم و تنها کاری که لازم است انجام دهیم این است که دندان هایی که داریم را بشماریم.
تحقیقات جدیدی که در زمینه از دست دادن دندان ها و هم چنین جاودانگی انسان صورت گرفته است گویای این مساله است که تعداد دندان هایی که در دهان فرد وجود دارد به طور قابل توجهی با امید به زندگی فرد رابطه ی مستقیم دارد. نتایج تحقیقات نشان میدهند افرادی که در سن 70 سالگی 20 دندان طبیعی و یا بیشتر در دهان خود دارند نسبت به افرادی که کمتر از 20 دندان طبیعی دارند به طرز قابل توجهی شانس بیشتری برای داشتن عمر طولانی تر خواهند داشت. به گفته ی دکتر نیگل کارتر، مدیر اجرایی موسسه خیریه بهداشت دهان و دندان بنیاد سلامت دندان انگلیس، سلامت دهان ما دائما یک نشانگر قابل اعتماد برای ارزیابی سلامت کل بدن ما بوده است. دکتر کارتر می گوید:

"شاخص های بهداشت دهان مانند بیماری های لثه همیشه به میزان وسیعی به مشکلات سلامت عمومی بدن مانند بیماری های قلبی و عروقی، حمله های قلبی، سکته ها، دیابت، جنون و مشکلات دوران بارداری مرتبط بوده اند."

بسیاری از بیماری های بهداشت دهان ( مانند بیماری های لثه ) تماما قابل پیشگیری هستند و نتیجه ی بهداشت دهانی پائین هستند. با مراقبت مناسب از دندان های خود، نه تنها به دهان خود سود رسانده ایم بلکه تغییرات مثبت این حرکت در تمام نقاط بدن حس خواهد شد. در سال های نه چندان دور، تقریبا در سال 1978 میلادی، اولین آمار سلامت دندانی بزرگسالان نتایج گیج کننده ای را اعلام کرد که در آن نشان میداد که 1 نفر از بین هر 3 نفر ( یعنی در واقع 37 درصد ) مردم انگلستان هیچ کدام از دندان های طبیعی خود را ندارند. امید به زندگی در آن سال، 73 سال بود. امروزه این آمار به 1 در 20 نفر هیچ کدام از دندان های طبیعی خود را ندارند ( یعنی در واقع این آمار به 6 درصد کاهش پیدا کرده است )  و امید به زندگی تا 81 سال افزایش داشته است. هیچ وقت برای اهمیت دادن به سلامت دهانمان دیر نیست. با ایجاد تغییرات مثبت در زمان حال، میتوانیم به کاهش وخامت سلامتمان برای زمانی که مسن تر شده ایم کمک کنیم. دو با در روز مسواک زدن با خمیر دندان دارای فلوراید، محدود کردن تعداد دفعات استفاده از نوشیدنی ها و خوراکی های قندی و مراجعه منظم به دندانپزشک در زمان های تعیین شده، میزان ابتلا به مشکلات سلامت عمومی بدن و دیگر بیماری ها را کاهش میدهد و البته به شما لبخندی زیبا میبخشد.

این مطالعه در آخرین نسخه از مجله انجمن دندانپزشکی و اپیدمیولوژی دهان منتشر شده است. قبل از تشکیل یک ارزیابی، واریانس برای جنسیت، شاخص توده بدن (BMI) ،تحصیلات، استعمال دخانیات و سابقه بیماری مزمن شرکت کنندگان، همگی ثبت شده و در نتایج آزمایشات محسوب گردیده اند.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی