Birth weight and pregnancy

در نود و سومین جلسه عمومی و نمایشگاه انجمن بین المللی تحقیقات دندانپزشکی، محقق برتا ای. چاوز گونزالس، فارق التحصیل از دانشگاه های د میناس گریاس، لیما، سان بورخا و پرو، مقاله ای با عنوان " وزن هنگام تولد و عوارض بارداری مرتبط با نواقص مینای دندان" معرفی کرد.

این مطالعه مقطعی حاکی از هدف بررسی ارتباط بین وزن هنگام تولد و شدت توسعه نقص مینای دندان ( DDE ) در دندانهای شیری بود. نمونه مورد نظر برای بررسی را 1309 کودک پنج ساله تشکیل داده بودند. این کودکان از مهد کودک در شهرستان های بلو هوریزونته، MG و برزیل وارد مطالعه شدند. بچه ها در مدرسه برای تشخیص توسعه نقص مینا دندان مورد بررسی قرار گرفتند. مادران پرسشنامه ای حاوی اطلاعاتی از سختی هایشان در دوران بارداری را پاسخ دادند. متغیر پاسخنامه میزان کمی و زیادی تکامل نقص مینا دندان، با توجه به محل آن،  به دو بخش تقسیم شده بود. متغیرهای کمکی شامل جنسیت نوزاد، وزن تولد، نارس بودن، سن مادر در دوران بارداری و سختی های وی در دوران بارداری بودند. شیوع DDE با شدت بیشتر و جزئی به ترتیب 22.7٪ و 77.3 ٪ بودند. تجزیه و تحلیل مدل اجرایی نشان داد که شیوع نواقص مینا دندان در کودکانی که دارای وزن کم در هنگام تولد بودند بیشتر است. محققان نتیجه گرفتند که وزن پایین نوزاد در هنگام تولد و فشار خون بالای مادر در حین بارداری میتوانند عوامل خطر تشدید DDE در نظر گرفته شوند. این تحقیق توسط سازمان های زیر واقع در برزیل پشتیبانی شده است: بنیاد برای حمایت از تحقیقات دولت میناس گرایس، وزارت آموزش و پرورش و بنیاد وزارت علوم، فناوری و نوآوری کپس. این مقاله خلاصه ای از کتاب ارائه شده توسط برتا ای. چاوز گونزالس با عنوان " وزن هنگام تولد و سختی های بارداری بارداری مرتبط با نواقص مینا دندان" است.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی