StemCell bleue fd gris

پژوهشگران ژاپنی دریافتند استفاده از پالپ دندان کشیده شده می تواند یک منبع خیلی خوب برای استفاده در مطالعات مرتبط با سلول های بنیادی باشد، سلول هایی که می توانند نقش مهمی در بازسازی دندان ها ایفا کنند.

این محققین با بررسی دندان کشیده و پالپ آن، متوجه احتمال کاشت یاخته های بنیادی با استفاده از مغز دندان شدند. آنها موفق شدند از شش رشته ی سلولی که که روی آن آزمایش انجام داده بودند، 5 رشته ی دیگر تولید کنند که کاربرد مشابه داشته باشد.

نتیجه جالب دیگری که از این مطالعات به  دست آمد این بود که این رشته های تولید شده می توانند سلول های بنیادیی بسازند که از لحاظ ژنتیکی با 20 درصد جمعیت ژاپن سازگاری داشته باشد.

تحلیل و بررسی نهایی تمامی مطالعات انجام شده نشان داد پالپ دندان کشیده شده یک منبع بسیار خوبی برای استفاده در سلول های بنیادی می باشد، سلول های نابود نشدنی که می توان آن را از جنین و یا فرد بالغ به دست آورد. این سلول ها توانایی تکثیر شدن و تولید سلول های جدید را دارند و به همین دلیل است در دنیای پزشکی اهمیت بسیار زیادی دارند.

استفاده از سلول های بنیادی در دنیای دندان پزشکی می تواند یک گام بسیار مهم در بازسازی دندان های طبیعی فرد باشد.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی