Based oral health habits

دندان ها از درون رحم مادر شروع به شکل گرفتن میکنند، حتی دندان های دائمی، اولین دندان ها از شش ماهگی شروع به جوانه زدن میکنند. کودکان 20 دندان شیری دارند که هر کدام از آنها با دندان های دائمی جایگزین خواهند شد. اولین دندان ها از 32 دندان دائمی ما دندان های آسیا ی پشتی هستند که عموما در سن شش سالگی شروع به رشد میکنند. و آخرین دندان های دائمی ما که گاهی دندان های عقل نیز نامیده میشوند در اواخر نوجوانی نمایان میشوند.

در تمام این مراحل از دندان ها باید مراقبت کرد. از راه کارهای داشتن دندان های سالم میتوان به این راه ها اشاره کرد:

• دندان های شیری نوزادان را حتی بعد از شیر دادن با دستمال نرم مرطوب به صورت آهسته شستشو دهید.
• برای کودکان از مسواک های نرم استفاده کنید چرا که لثه ها و مینای دندان کودکان نسبت به بزرگسالان بسیار ضعیف تر است.
• سر مسواک کودکان باید کوچک باشد. به اینوسیله کودکان میتوانند به راحتی مسواک را درون دهان خود حرکت دهند و حتی به دندان های آسیا رسیدگی کنند چرا که دندان های پشتی جاهایی هستند که احتمال پوسیدگی بیشتری دارند.
• از خمیر دندان هایی برای کودکان استفاده کنید که ملایم هستند. خمیر دندان های مخصوص کودکان دارای فلوراید کمتری نسبت به خمیر دندان بزرگسالان هستند.
• مسواک زدن برای 2 دقیقه بهترین نتیجه را در پی دارد. افزایش زمان مسواک زدن از 45 ثانیه به 2 دقیقه باعث از بین رفتن جرم دندان ها و بهبود بهداشت دهان و دندان میشود.
• علاوه بر مسواک، والدین بهتر است به کودکان خود برای نخ دندان کشیدن از سن 6 سالگی کمک کنند.
• برای حفظ سلامت و پاکیزگی دندان ها پیشنهاد میشود که شما و فرزندانتان از استفاده از میان وعده های بین وعده های غذایی اصلی خودداری کنید، به ویژه خوراکی هایی که برای مینای دندان مضر هستند. بعد از هر وعده غذایی با آشامیدن آب دندان های سالم خواهید داشت چرا که آشامیدن آب ذرات ریز غذا را از درون دهان خارج میکند و از به وجود آمدن جرم جلوگیری میکند.
• و در نهایت مراجعه ی منظم به دندانپزشکتان به سلامت هرچه بیشتر دندان های شما کمک میکند.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی