untreated dental decay is falling among children

بر اساس آمار های اعلام شده از طرف فدراسیون بهداشت، به خاطر افزایش آگاهی والدین و اعمال مراقبت های درست توسط آن ها، تعداد کودکان پیش دبستانی که پوسیدگی دندان دارند کاهش پیدا کرده است. بر اساس گزارش های عنوان شده، در حال حاضر فقط 10 درصد از کودکان دوره پیش دبستانی به مشکل پوسیدگی دندان مبتلا هستند.

در سال 2007، آمار های عنوان شده از طرف سازمان تشخیص و جلوگیری از بیماری ها درباره تعداد کودکان با پوسیدگی دندان همه را متعجب کرد زیرا بیش از حد انتظارات بود. ولی در حال حاضر با افزایش آگاهی والدین و در دسترس بودن اطلاعات، این تعداد فقط به ده درصد رسیده است که در 25 سال گذشته کمترین آمار موجود می باشد.

اگر چه این گزارش فقط به دو سال گذشته محدود می شود، ولی برای اینده ای بهتر تضمین رضایت بخشی می تواند باشد. برخی از متخصصین از این آمار ابزار رضایت کرده اند در حالی که برخی دیگر هنوز باور دارند تعداد کودکانی که پوسیدگی دندان دارند بیش از حد انتظار است و هر چه زودتر باید کاری کرد.

بر اساس آمار اعلام شده در سال 2012، 23 درصد کودکان بین 2-5 سال پوسیدگی دندان داشته اند، در حالی که این آمار تا سال 2004، 28 درصد بوده است. مدیر اجرایی سازمان بهداشت دندان کودکان، پاتریک پاسکول می گوید، " کاهش تعداد کودکان با پوسیدگی دندان موضوع امیدوار کننده است، اگر چه هنوز یک چهارم کودکان از پوسیدگی دندان های خود رنج می برند که هر چه زودتر باید این آمار را نیز به حداقل رساند."

عوامل زیادی درکاهش این میزان می تواند موثر باشد. برای مثال تعداد دندان پزشک کودکان در سال های اخیر افزایش یافته است و البته آگاهی والدین نسبت به مراقبت هایی که باید اعمال شود افزایش پیدا کرده است و این اهمیت زیادی در بهداشت دهان و دندان های کودکان دارد. در سال های گذشته والدین به دلیل اینکه دندان های شیری کودکان موقتی است، اهمیت زیادی به بهداشت دهان فرزندانشان نمی دادند. ولی در حال حاضر والدین به اهمیت بهداشت دهان و دندان های شیری کودکان برای رشد درست دندان های دائمی پی برده اند و می دانند باید کودک خود را در سن یک سالگی به دندان پزشک ببرند.

درصد پوسیدگی هایی که در کودکان بین 2-5 درمان نشده اند، در سال های گذشته، تا 20 درصد کاهش پیدا کرده است. ولی باید سعی کرد با افزایش بیشتر آگاهی مردم، درصد پوسیدگی را به جای درمان کاهش داد. کاهش این پوسیدگی ها علاوه بر اینکه نیاز به مراقبت های روزانه و مستمر دارد، بلکه تغییر برخی از رفتار ها و عادت ها نیز اهمیت زیادی دارد. برای مثال استفاده از نوشیدنی ها با قند بالا و یا برخی از مواد غذایی باید کاهش پیدا کند.

بر اساس گزارشات اعلام شده، پوسیدگی دندان در میان نوجوانان در حال افزایش است. تا قبل از سال 2012، 56 درصد کودکان بین 6-8 پوسیدگی دندان داشته اند، در حالی که این آمار در بین نوجوانان بین 12-15 سال برای دندان های دائمیشان وجود داشت. این آمار برای سنین بین 16-19 سال تا قبل از 2012 ، 67 درصد گزارش شده است.

گزارش ها حاکی از آن است که میزان پوسیدگی در بین نوجوان نیز ار سال 2007 در حال کاهش است.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی