flossing before or after brushing

برخی افراد پس از مسواک کردن دندانها، نخ دندان میکشند. برخی معتقدند این حرکت مانند این است که ابتدا دستهایتان را بشویید و سپس زیر ناخنهایتان را تمیز کنید! این کار اشتباه است چون همه آلودگیهای زیر ناخن دوباره به دست منتقل میشوند، در مورد دندان نیز به همین صورت است. برخی افراد که پس از مسواک، نخ دندان میکشند، نظرشان این است که اگر ابتدا نخ دندان بکشند، سپس مسواک بزنند، هنگام مسواک زدن پلاکها وارد فواصل بین دندانها میشوند و در آنجا تکثیر شده و موجب پوسیدگی میگردند.

بنابراین چه باید کرد: پس از مسواک زدن نخ دندان بکشیم یا پیش از آن؟
 
دلیل این که باید مسواک بزنیم و نخ دندان بکشیم این است که هر مرتبه که مواد کربوهیدرات قابل تخمیر میخوریم و مینوشیم، باکتریهایی که در دهان ما زندگی میکنند، رشد و تکثیر می یابند و در دندانهای ما خانه میسازند. محصولات جانبی این واکنشها به دندانهای ما آسیب وارد میکند. بهترین راه برای مقابله با پلاک، بهم ریختن و نابود کردن کلونی آنها در دندانها است. زمانی که باکتریها در دهان شناور هستند، آسیبی برای دندانها ایجاد نمیکنند بلکه تنها زمانی که به سطح دندانها چسبیده اند، لایه ای روی دندانها تشکیل میدهند و به آنها صدمه میزنند. با استفاده از مسواک و نخ دندان، موقتا این باکتریهای روی دندانها و خط لثه را از بین میبرید، اما آنها دوباره به تدریج به کار خود ادامه میدهند و شما دوباره مسواک میزنید تا آنها را از بین ببرید.

مادامی که کلونی باکتریهایی را که بین دندانها زندگی میکنند تخریب میکنید، آنها نمیتوانند پوسیدگی ایجاد کنند. زمانی که نخ دندان میکشید، آنها را از خانه خود دور میکنید و مدتی زمان میبرد تا دوباره گرد هم جمع شوند و شروع به رشد و تکثیر مجدد در دندانها کنند. در واقع اهمیتی ندارد که ابتدا نخ دندان بکشید سپس مسواک کنید یا برعکس. حتی لازم نیست این دو کار را همزمان و پشت سر هم انجام دهید. مادامی که غذاهای مناسب مصرف میکنید، دو بار در روز مسواک بزنید و یک بار نخ دندان بکشید و از ده اشتباه رایج در نخ دندان کشیدن اجتناب کنید تا مشکلی برای دندانهایتان پیش نیاید.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی