lasers in dentistry

همه چیزعوض شده است، با یک اشاره در دنیای نت می توان ازاین سر دنیا با آن سر دنیا ارتباط برقرار کرد. علم و تکنولوژی هم از این امر مستثنی نبوده است. پیشرفت های زیادی در دنیای علم و تکنولوژی برای تشخیص درست، پیشگیری و درمان بیماری ها اتفاق افتاده است که کار را هم برای متخصصین و هم برای بیماران راحت تر کرده است.

استفاده از لیزر یکی از این پیشرفت ها محسوب می شود،  یک تکنولوژی که برای حل مشکل از آن استفاده می شود. در حال حاضر از این تکنولوژی در موارد زیادی استفاده می شود ازجمله دندان پزشکی، کاری که تا سال های گذشته احتمالی بیش نبود ولی الان به واقعیت تبدیل شده است. تغییرات زیادی در ابزارهای سنتی دندان پزشکی به وجود نیامده است ولی معرفی لیزر یک تحول خیلی بزرگ در این زمینه محسوب می شود.طبقه بندی اولیه لیزر شامل Co2، اربیم، دیود و ND:YAG می باشد که هر کدام موارد استفاده و کاربرد خاص خود را در دنیای دندان پزشکی دارند ولی همه در کارایی خوب و افزایش راحتی متخصصین و بیماران نقش مهمی ایفا می کنند. یکی از مهمترین کاربرد های لیزر عملکرد خوب آن با سرعت بالا می باشد. بیشتر مشکلاتی که در دندان پزشکی وجود دارد به خونریزی و بی حسی مربوط می شود. استفاده از ابزار سنتی در دندان پزشکی، وقت دندان پزشکان و بیماران را می گرفت ولی استفاده از لیزر این مشکل را حل کرده است. بی حسی و یا در شرایط حاد تر بی هوشی تاثیرات منفی زیادی دارد ، از جمله اینکه استرس بیماررا افزایش می دهد، سرعت و کارایی را پایین می آورد، موجب ناراحتی بعد از درمان شده و همچنین فعالیت بیمار را هنگامی که بی حس است پایین می آورد. همیشه وقتی مشکلی وجود دارد، دنبال راه حل می گردیم و همیشه وقتی کاری دشوار است ، دنبال راهکار های ساده تر و کاراتر هستیم . به همین دلیل هم دندان پزشکان برای راحت تر شدن کار خود به فکر استفاده از لیزر افتادند. استفاده از لیزر نیاز به بیهوشی را از بین می برد. به جای استفاده از مته دندان پزشکی برای خارج کردن پوسیدگی ها یا برش دادن بافت های نرم، با استفاده از لیزر، دندان پزشکان با تبخیر سطحی بافت های نرم و سخت ، بدون استفاده از بی هوشی یا بی حسی درمان را شروع می کنند. لیزر های CO2 معمولا برای بافت های نرم استفاده می شود ولی مدل جدید آن در حال حاضر برای بافت های سخت نیز به کار می رود. زمانی که از ابزار سنتی استفاده می شود، مرحله ترمیم و درمان در چند جلسه اتفاق می افتد ولی با استفاده از لیزر، چون خونریزی کنترل شده و بی هوشی وجود ندارد، در یک جلسه می توان همه کارها را انجام داد که این یعنی صرفه جویی در زمان و البته هزینه. تحقیقات نشان داده است یکی از دلایلی که بیماران به دندان پزشک مراجعه نمی کنند، صدای مته دندان پزشکی و حس بدی است که که از آن می گیرند، ولی استفاده از لیزر این حس را از آنها می گیرد. با استفاده از لیزر، ترس مراجعه به دندان پزشک به حداقل می رسد.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی