جعبه ابزار ارتودنسی اکسلدنت

کسی دوست ندارد لبخندش با براکت و سیم کشی دیده شود! اما بیشتر کودکان و نوجوانان مجبور هستند از براکت استفاده کنند. در بزرگسالان استفاده از براکت به مراتب سخت تر است.

سدریک کمپل مرد 54 ساله و وکیل ناسا است که براکت را برای اولین بار تجربه میکند. او ابتدا به دکتر ویجی باجی در ارتودنتیستهای مرکز فضایی مراجعه کرد تا درباره زیبا سازی لبخند بیشتر بداند. به او گفته شد که رویکرد زیبایی نمیتواند مشکلات پیچیده فک او را درمان کند و باید براکت استفاده کند. کمپل به دکتر گفت سن من برای استفاده از براکت خیلی زیاد است.
باجی گزینه دیگری پیشنهاد کرد که مدت استفاده از براکت در دندانها را به نصف کاهش داده و درمان را با درد کمتر همراه میکرد. ابزار جدیدی به نام اکسِلدِنت AcceleDent یک قطعه دهانی متحرک و قابل شارژ با USB است که بدون نیاز به نگه داشتن با دست، آن را بیست دقیقه در روز در دهان میگذارید تا بازسازی (ریمدلینگ) استخوان و حرکت دندانها را با ارتعاشات نرمی که اغلب بیماران آن را به عنوان ماساژ ملایم توصیف میکنند تسریع کند. این ابزار که به تایید سازمان نظارت بر غذا و داروی امریکا رسیده است، توسط شرکت OrthoAccel Technologies ساخته شده و باب جدیدی را در دنیای ارتودنسی گشوده است. مدیر عامل OrthoAccel Mike Lowe  میگوید: اکسل دنت ابزار ارتودنسی ملایم و بی خطر است و زمان استفاده از براکت را به نصف میرساند. ما فواید این ابزار را دائما در بیماران مشاهده میکنیم.
 
تکنولوژی علمی اکسلدنت مفهومی است که از دنیای ارتوپد وام گرفته شده است. در درمانهای ارتوپدی به جای استفاده از قالبهای گچی در استخوانهای شکسته یا ترک خورده، از یک ظرف مرتعش (بادکش) استفاده میشود تا درد کاهش یافته و سرعت بهبودی افزایش یابد و این به نوبه خود به جوش خوردن محکمتر استخوان کمک میکند. منشا تکنولوژی اکسلدنت نیز همین سیستم بود و در واقع ابتدا برای دندان طراحی نشده بود بلکه برای افزایش متابولیسم استخوان از طریق روشهای ارتوپدی طراحی شده بود. باجی میگوید اکسلدنت به کار گیری همین روش با استفاده از ارتعاشات با فرکانس بالا و شدت کم است تا استخوان تحریک شود تا سریعتر بازسازی شده و بنابراین حرکت دندان سریعتر شود.
این ابزار کمی بیشتر از سه سال است که وارد بازار شده اما اخیرا که ارتودنتیستها میتوانند نتایج استفاده از آن را ببینند، بهتر در دنیا شناخته شده است.
 
دکتر باجی میگوید حدود یک سال پیش این ابزار را کار کردم اما در واقع دسامبر گذشته بود که به صورت بین المللی این ابزار ارائه شد. در آن زمان من تجویز آن به بیمارانم را شروع کردم چون فواید آن دیگر بدیهی بود.
مشخص ترین فایده اکسلدنت این است که زمان درمان براکت را به نصف کاهش میدهد. بنابراین اگر به درمانهای سنتی استفاده از براکت فکر میکنید، باید زمان یک و نیم تا دو سال را در نظر بگیرید در صورتی که اگر اکسلدنت را به درمان اضافه کنید، مدت درمان حدود نه تا پانزده ماه خواهد بود.
اکسلدنت همراه شارژر usb

یکی از فواید ساختاری اکسلدنت کاهش درد ناشی از عادت کردن بدن به براکت است که ممکن است چند ماه در حالت عادی طول بکشد و صحبت کردن و غذا خوردن را برای فرد سخت تر کند. این ابزار تا حد زیادی درد دهان را کاهش میدهد بنابراین برای همه به ویژه کودکان خردسال بسیار مفید است.
کمپل میگوید با هر کسی که درباره براکت صحبت کردم، درد زیادی کشید تا دهانش به براکت عادت کند اما من با اکسلدنت اصلا دردی تجربه نکردم و این عدم درد را به این ابزار نسبت میدهم. اگر اکسلدنت نبود شاید اصلا براکت نمیگذاشتم.
اکسلدنت احتمال بیماری لثه و پوسیدگی دندان را نیز کاهش میدهد. وقتی براکت و سیم آرچ در دهان قرار میگیرد، سطوح زیادی برای رشد و تکثیر باکتریها فراهم میشود. فرایند سریعتر درمانی به معنی فرصت کمتر برای باکتریها و پلاکها و احتمال نیاز به درمانهای دندانی در آینده است.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی