baby teeth

یکی از علائم کمتر شایع اما نگران کننده دندان در آوردن، خونریزی است. گاهی اوقات چند لکه خون ممکن است در حین دندان در آوردن دیده شود و در کنار آن علائم دیگری مانند مکیدن انگشت، گاز زدن اشیاء سخت، درد، کمی کاهش اشتها و تحریک پذیری نیز ممکن است دیده شود.

عوامل خونریزی لثه

درست زمانی که دندان در حین بیرون زدن از لثه است، ممکن است متوجه جوش یا تاول بنفش یا مایل به قرمز کوچکی در لثه کودک شوید. این حالت که هماتوم نامیده میشود، تجمع خون درست زیر سطح لثه است. هنگامی که دندان، لثه را میشکافد و بیرون میزند، هماتوم باز شده و چند قطره خون ممکن است در بالش یا پیش بند یا دستمال کودک مشاهده شود. چه زمانی انتظار این علائم را داشته باشیم

خونریزی یا باز شدن هماتوم میتواند در مورد هر دندانی پیش از بیرون زدن، اتفاق بیفتد. دندان در آوردن ممکن است از شش ماهگی تا سه سالگی اتفاق بیفتد اما نکته ای که اطمینان میدهد این خونریزی جزئی یا هماتوم، مربوط به دندان در آوردن کودک است این است که به خودی خود رفع میشود و به ندرت نیاز به درمان دارد اما در صورتی که هر گونه نگرانی دارید تردید نکنید و به دنبال نظر پزشک متخصص باشید.

چه کاری از دستمان بر می آید؟

زمانی که مسئله تنها چند قطره خون باشد و خونریزی فعال و ادامه دار نباشد هیچ درمانی واقعا لازم نیست. اما برای راحتی کودک چند کار میتوانید انجام دهید: بگذارید کودک دستمال یا حوله سردی را گاز بزند. این کار به او کمک میکند دردش آرامتر شده و خونریزی جزئی که در حین در آمدن دندان جدید ممکن است اتفاق بیفتد، کنترل شود. حلقه دندانی نیز میتوان برای گاز زدن به کودک داد اما مطمئن شوید که حلقه با سن و سال کودک متناسب است (برچسب روی محصول را بخوانید). کارهای دیگری که میتوانند به تسهیل این امر کمک کنند، ماساژ ملایم با انگشتان تمیز یا دستمال نرم و هر از گاهی مصرف داروهای بدون نسخه مانند استامینوفن است. اگر هر دارویی به کودک میخواهید بدهید، ابتدا مطمئن شوید دوز مناسب او چه مقدار است و از پزشک درباره ایمنی آن سوال کنید.

علائم دیگری که باید به آنها دقت کنیم

بخش پزشکی اطفال و نوجوانان کلینیک Cleveland مطالعه آینده نگری انجام دادند که نشان میداد هیچ مجموعه علائم موثقی شناسایی نشده که بتواند به صورت قطع پیش بینی کند دندانی در حال بیرون زدن است. بنابراین پیش از این که هر علائم شدید را به دندان در آوردن نسبت بدهبد، منطقی است که برای رد احتمال بیماریهای دیگر نظر پزشک را جویا شوید. در صورتی که کودک علاوه بر خونریزی و درد، گوش خود را میکشد، تب بالایی دارد، اسهال دارد، شدیدا سرفه میکند یا سرد است، او را نزد پزشک ببرید. این علائم ممکن است نشان دهنده عفونت باشند که در این صورت باید مورد توجه پزشک قرار بگیرد.

3.8333333333333 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 77% (3 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی