عکس اتاق دندانپزشکی کودک رویای لبخند

دندانپزشکی اطفال شاخه ایست که درکودکان زیر 12 سال به معالجه و پیشگیری ازبیماری های دهان و دندان می پردازد. اولین ویزیت دندانپزشکی پس از رویش اولین دندان های شیری در سن یک سالگی بهتر است انجام شود و به والدین نکاتی در مورد تغدیه بچه ها و مصرف برخی داروها مثل قطره آهن و عادت هایی مثل خوردن پستانک و انگشت و تنفس از دهان در خواب و... بر سلامت دندان آموزش داده می شود. از زمان رویش اولین دندان های شیری تا زمان افتادن آخرین دندان شیری بایستی کودکان هر 4 ماه یکبار توسط دندانپزشک معاینه شوند.

این شاخه شامل موارد زیر میشود:

1- درمان بدون درد

قبل از انجام اعمال دندانپزشکی توسط ژل های بی حس کننده موضعی روی ناحیه درمان از درد ‏تزریق به میزان قابل توجهی کاسته می شود.‏

2- فلوراید تراپی و پیشگیری از پوسیدگی دندان اطفال

3- فیشورسیلانت

4- پالپوتومی و عصب کشی

دندان های شیری هم ممکن است دچار عفونت شوند. اگر عصب دندان شیری دچار عفونت جزئی شود و عفونت محدود به بخش تاجی عصب باشد با حذف عصب بخش تاجی مشکل برطرف می شود. به این کار پالپوتومی گفته می شود.

5- پر کردن دندان اطفال

پر کردن یا ترمیم دندان به بازگرداندن عملکرد و شکل ظاهری دندان آسیب دیده با مواد ترمیم کننده دندان گفته می‌شود. خرابی ساختار دندان معمولاً در اثر پوسیدگی دندان یا آسیب‌های خارجی بوجود می‌آید.

6- روکش دندان کودکان (SS Crown)

روكش فولادی زنگ نزن به رنگ فلزی بوده و به دندان چسبانده میشود و وجود آن هيچ مشكلی در لق شدن دندان شيری و رويش جانشين دائمی آن ايجاد نمی‌كند. بلع احتمالی روكش بسيار نادر بوده و درصورت وقوع معمولاً بدون هيچ مشكلی در عرض 10-7 روز دفع می‌گردد.

7- فضای نگهدارنده

در صورتی كه ناچار از كشيدن دندان شيری می باشيم بايد حتما از فضا نگهدارنده استفاده شود که پلاک های مخصوصی هستند كه به صورت ثابت و متحرک در دهان كودک ساخته می شود و فضای از دست رفته را حفظ می كند.

8- درمان ارتودنسی اطفال

9- درمان به هم ریختگی دندان های اطفال

10- جراحی فک و صورت اطفال

4.2142857142857 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 84% (14 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی