Pediatric Dentistry has a blood disease

از آنجا که درمان دندانپزشکی یک انضباط خاص را می طلبد، لذا توجه زیادی باید به بیماری های خونی و خونریزی دهنده معطوف شود. بیماری های خونی اغلب دارای نشانه ها وعلایم دهانی صورتی orofacial هستند. تمام بیماران باید مورد ارزیابی خونی قبل از انجام اعمال دندانی قرار گیرند.

 

اقدامات پیش گیرانه قبل از اعمال دندانپزشکی

از اعمال دندانپزشکی انتخابی باید خودداری شود تا فانکشن هماتولوژیک نرمال به اندازه های لابراتواری خود برسد. روش های اورژانس و انتخابی دندانی دربیماران با آنمی آپلاستیک نباید بدون مشورت با پزشک انجام شود.

میزان مشکلات (آلودگی وخونریزی بعد از عمل) بالا خواهد بود. دهان و دندان بیمار با آنمی آپلاستیک نیاز به توجهات خاص دارد. بهداشت دهانی و برنامه های پیشگیری دندانی ضروری است.

مسواک زدن بخاطر ریسک خونریزی و باکتریمی عدم تجویز دارد، دهانشویه ها توصیه شده اند ولی بی تاثیر هستند. یک روش قابل قبول مالش یا پاک کردن دندان با یک گاز یا پارچه یا مسواک نرم و مرطوب می باشد. پوشش پروفیلاکسی با آنتی بیوتیک به فاصله 2 روز قبل و بعد از تمام اعمال دندانپزشکی توصیه می شود.

شمارش پلاکتی معلوم می کند که آیا از بی حسی موضعی می توان استفاده کرد. اگر این شمارش کمتر از 50 هزار در میلیمتر مربع باشد بی حسی موضعی ممکن است با خونریزی تحت جلدی بالقوه خطرناک همراه باشد. ترانسفوزیون با غلظت های پلاکتی تازه ممکن است این میزان را قبل از جراحی و اعمال بی حسی بالاتر ببرد. پالپ تراپی گاهی به علت مشکلات بعد از عمل عدم کاربرد دارد، بنابراین کشیدن دندان آلوده گاهی ضروری است. پلاک های ارتودنسی و پروتزی نیز بخاطر تمایل به پیشرفت زخم های مخاطی و خونریزی لثه ای عدم کاربرد دارند.

آلودگی اضافه مخاط بخاطر کاندیدا یا ویروس هرپس سیمپلکس گاهی بخاطر انتشار گسترده آنها در حفره ی دهان می باشد.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی