Methods of treatment of tooth pulp

یکی از عوامل مهمی که باعث زود از دست رفتن دندانهای شیری می گردد بیماری پالپ این دندانها می باشد که متعاقب آن ناهنجاریهای فکی دندانی برای کودک بوجود می آید.

اختصاصی شدن علوم دندانپزشکی و جایگاه ویژه ای که دندانپزشکی کودکان به خود اختصاص داده کمک شایانی به جلوگیری از زود از دست رفتن دندانهای شیری نموده است. متاسفانه به علت عدم تسلط کافی بعضی در معالجات دندانهای شیری بخصوص پالپ آنها و همچنین به علت عدم آگاهی و بی توجهی والدین، دندانهای شیری زودتر از موقع خود از دست می روند و مشکلاتی از قبیل ناهنجاریهای فکی دندانی، اختلال در مضغ واحتمالا در ادای بعضی از حروف و مشکلات روانی و زیبایی در کودک بوجود می آید.

بنابراین علاوه بر آگاه نمودن والدین، دندانپزشکان نیز باید با روشهای متداول معالجات پالپ دندانهای شیری آشنایی کامل داشته باشند.

در درمان ریشه دندانهای شیری دو هدف کلی مورد نظر می باشد:

الف- معالجه پالپ به علت پیشگیری از عوارضی که در اثر عدم معالجه بوجود می آید.

( درد و عفونت - تغییر رنگ دندان - تاثیر بر روی دندانهای دایمی و جانشین - تاثیر بر روی انساج نگهدارنده و ساختمانهای اطراف دندان - اختلالات تغذیه ای و زیبایی )

ب- معالجه پالپ به علت پیشگیری از عوارض زود از دست رفتن دندان، و عوارضی از قبیل تغییر و تاثیر در شکل و اندازه قوس دندانی، تاثیر نامطلوب در رشد طبیعی صورتی - دندانی، و در نتیجه  کودک اکلوژن طبیعی خود را از دست داده و به انواع مال اکلوژن ها دچار خواهد شد که درمان و اصلاح ناهنجاری های بوجود آمده وقت و هزینه گزافی را طلب خواهد نمود.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (2 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی