6 dental kids

دندان 6 سالگی اولین عضو دایمی از سیستم دندان دایمی است نقش اصلی آن یک قسمت از مکانیسم جویدن است و حضور آن برای بدست آوردن یک اکلوژن عملی و طبیعی و متعادل اساسی و ضروری است.

 

این دندان یک نقش غیر قابل انکار در ارتودنسی و در درمان ضربه های فک و صورت بازی می کند.

نقش دندان 6 سالگی در جویدن یک اصل می باشد که اثر آن در هضم غذا، رشد و نمو عمومی کودک ثابت شده است.دانشمندان ثابت کرده اند موثر بودن دستگاه جونده در افرادی که فقط دارای دندانهای 6 سالگی با اکلوژن کامل و طبیعی می باشند در مقایسه با آنهایی که دارای دو آسیای کوچک و دومین آسیای دایمی می باشند شبیه است.

از نظر اکلوژن، کاملا ثابت شده که ارتباط بین دندانهای 6 سالگی و دندان نیش کلید اکلوژن می باشد.

نقش دندان 6 سالگی در ارتودنسی فک و صورت

در ارتودنسی از نظر تشخیص احتیاج به جمع آوری عوامل متعددی می باشد. بین آنها مطالعه اکلوژن، تعیین ارتفاع عمودی، که در هر دو آنها دندان 6 سالگی یک نقش تعیین کننده دارد. در واقع این دندان تمام اثرات پدیده رشد و نمو صورت و ساخته شدن قوسهای دندانی را نیز به عهده دارد.

نقش دندان 6 سالگی در ضربه های فک و صورت

دندان 6 سالگی با حضور خود یا عدم حضور خود در تمام طول حوادث ناشی از ضربه نقش مهمی را بازی می کند زیرا عدم وجود دندان 6 سالگی موقع شکستگی باعث بوجود آمدن خط شکستگی به صورت مایل و طویل می شود و به صورت یک خط مستقیم نیست در این حالت ممکن است جوانه دندان دایمی هم آسیب ببیند که در موقع جراحی و ثابت کردن قطعه شکسته شده باید آنرا خارج کرد زیرا در اثر ضربه وارده امکان رشد و تکامل ناهنجار را دارد.

اما دندان 6 سالگی با حضور خود در شکستگی فک به تشخیص وجود شکستگی کمک می کند زیرا در صورت شکستگی فک در اکلوژن کودک اختلال ایجاد می شود و این اختلال در دندانهای 6 سالگی که عامل تعیین کننده اکلوژن هستند کاملا مشخص است.

وجود شکستگی آلوئول در محدوده سطح دندان 6 سالگی مربوط به حرکات نابهنگام موقع بیرون آوردن دندان 6 سالگی یا موقع تصادف و برخورد و ضربه روی قوس دندانی می باشد.

با توجه به مطالب بالا وجود و اهمیت نقش حساس دندان 6 سالگی و قدرت توانایی آن در پاسخ به تمام وظایف مهمی که بعهده دارد روشن می شود.این دندان یکی از آسیب پذیرترین دندانهای انسان است.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی