عکس نوزاد با دندان

گاهی به دنیا آمدن نوزاد با چند عدد دندان شیری باعث حیرت همگان شده و برخی به غلط فکر می کنند که این نوزاد نقص بدنی یا ذهنی دارد در حالی که پزشکان  به ژنتیک و زیاد بودن کلسیم بدن مادر معتقد هستند، از هر ۲۰۰۰ نوزاد یکی با دندان به دنیا می آید. بيشتر نوزادانی که در هنگام تولد دندان دارند، آن دندان يک دندان قدامی است که معمولا به صورت جفت دیده میشود. البته اين پديده گاهی در بين اعضای يک خانواده ارثی است و پدر بزرگ يا مادر بزرگ و يا پدر و مادر اين نوزاد نيز هنگام تولد دندان داشته اند.

با این دندان باید چه کنیم :

تا زمانی که اين دندان ها مشکلی ايجاد نکنند، درمانی لازم نخواهد بود. اما گاهی  دندان های نوزادی بسيار لق هستند که بايد توسط دندان پزشک از دهان خارج شوند تا خطر بلعيده شدن و خفگی نوزاد وجود نداشته باشد. ممکن است اين دندان ها باعث زخم شدن نوک پستان مادر شده و يا تيز بودن لبه اين دندان می تواند موجب ايجاد زخم های دهانی برای خود نوزاد شود. در اين موارد لازم است که با تشخيص پزشک دندان از دهان خارج شده و يا لبه ی تيز آن توسط دستگاه های دندانپزشکی، صاف شود.

با این وجود گاهی مادران اصرار به نگه داری این دندان ها دارند در این صورت باید انتظار دشواری هایی هم داشته باشند. برای جلوگیری از درد پستان مادر استفاده از شير دوش و ذخيره کردن شير در بطری را توصيه مي کنيم و اگر مایل نیستند باید درد موقع شیر دادن را تحمل کنند یا به نوزاد زمان بدهند که ياد بگيرد که در خلال مکيدن گاز نگيرد.

پیدایش دندان ها در جنین

هر انسان در زندگی خود دو سری دندان ( دندان های شيری و دندان های دايمی ) و سه دوره دندانی ( شيری. مخلوط و دايمی) ‌دارد. جالب است که بدانید که زمانی که جنین در بدن مادر است هم دندان شیری دارد هم دندان دائمی! در هفته ۷ تمام جوانه دندان های شیری شکل گرفته اند در هفته 13 تمام 20 دندان جنين در زير لثه شكل می گيرد وزن جنين در اين هفته 20 تا 25 گرم و قدش 10 سانتی متر است.

در هفته 19 جوانه دندان های اصلی در پشت دندان های شيری شروع به تكامل هستند موهای كركی شكل بدن كودک را پوشانده وزنش در اين هفته 200 تا 220 گرم و قدش 20 تا 2 سانتی متر است.

4 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 80% (9 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی