Types of gum disease

اگر ورم لثه، درمان نشود به مرور زمان پیشرفت می کند و تبدیل به پریودنتیت خواهد شد و در نهایت منجر به از دست رفتن دندان و دیگر مشکلات بهداشتی می شود.

بیماری ورم لثه بیماری ورم لثه خفیف ترین شکل از بیماری های لثه است. این بیماری باعث می شود که لثه سرخ رنگ و ورم کرده شود و به راحتی خونریزی کند. در این مرحله عموما هیچ ناراحتی حس نمی شود و یا آنقدر کم است که محسوس نیست. بیماری ورم لثه معمولا به دلیل بهداشت دهانی نامناسب به وجود می آید. این بیماری توسط درمان حرفه ای در مطب دندانپزشکی و بهداشت مناسب دهانی قابل بهبود است. عواملی که می توانند در بیماری ورم لثه نقش داشته باشند عبارتند از: دیابت، استعمال دخانیات، افزایش سن، دیگر مشکلات و بیماری های بدن، استرس، رژیم غذایی نامناسب، بلوغ، نواسانات هورمونی، بارداری، سوء مصرف مواد، عفونت HIV و مصرف برخی دارو های خاص.

پریودنتیت اگر ورم لثه، درمان نشود به مرور زمان پیشرفت می کند و تبدیل به پریودنتیت خواهد شد. با گذشت زمان زیر خط لثه جرم رشد و وسعت پیدا خواهد کرد. سموم تولید شده توسط باکتری های موجود در جر دندان باعث آزار لثه ها می شود. این سموم محرک یک واکنش التهابی مزمن است که در آن بدن در اصل بر علیه خود وارد عمل می شود، و بافت ها و استخوانیکه دندان ها را پشتیبانی می کنند شکسته شده و از بین می روند. لثه ها از دندان جدا می شوند که باعث ایجاد فضای خالی بین دندان و لثه می شود. این فضای خالی عفونی خواهد شد. همانطور که بیماری پیشرفت می کند، این فضای خالی عمیق تر می شود و استخوان ها و بافت لثه ای یشتری نابود می شود. عموما، این روند نابودی علائم و نشانه های بسیار خفیفی دارد. در نهایت دندان لق خواهد شد و ممکن است نیاز به برداشته شدن دندان باشد. انواع مختلفی از پریودنتیت وجود دارد. رایج ترین آنها شامل موارد زیر است:

پریودنتیت شدید در بیمارانی رخ می دهد که مشکل فیزیکی دیگری ندارند. ویژگی های معمول عبارتند از از دست رفتن سریع چسبندگی و تخریب استخوان و تجمع بسیار زیاد .

پریودنتیت مزمن منجر به التهاب در بافت حمایتی دندان ها، از دست رفتن سریع چسبندگی و از دست رفتن استخوان می شود. این نوع از پریودنتیت ها رایج ترین رخ پریودنتیت است و توسط تشکیل فضاهای خالی و یا پسرفت لثه مشخص می شود. این بیماری در بزرگسالان شایع است، اما می تواند در هر سنی رخ دهد. پیشرفت از دست رفتن چسبندگی معمولا به آرامی رخ می دهد، اما دوره پیشرفت سریع هم می تواند صورت بگیرد.

پریودنتیت اغلب در سنین جوانی آغاز می شود. مشکلات فیزیک بدن مانند بیماری های قلبی، بیماری تنفسی، و دیابت با این شکل از پریودنتیت مرتبط است.

نکروزان بیماری پریودنتال یک عفونت است که با نکروز بافت لثه، رباط های لثه و استخوان حفره ای مشخص می شود. این جراحات معمولا در افراد دارای مشکلات سیستم فیزیکی بدن مانند عفونت HIV ، سوء تغذیه و سرکوب سیستم ایمنی مشاهده شده است.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی