Gum Disease

زمانی که دندانی کشیده می‌شود این فشار موضعی سلول های دندانی از بین رفته و استخوان نگهدارنده دندان و استخوان فک و لثه پوشاننده آن به مرور زمان تحلیل خواهند رفت.

با ایجاد  فضای بی دندانی حرکت دندان های طبیعی فضای ایجاد شده را پر می کنند و در نتیجه دندان های دیگرکج و منحرف شده و زیبایی خود را از دست می دهند.همچنین سطوح  دندان های مجاور فضای بی دندانی به سرعت پوسیده می شوند.

تحلیل لثه چه مشکلاتی را برای درمان ایمپلنت ایجاد میکند؟

در طول 2 ماه پس از کشیدن دندان حدود 50 درصد از لثه و استخوان فک به عنوان بافت نرم وبافت سخت تحلیل می روند که مشکلاتی را به دنبال دارند از جمله:

1- عدم امکان جایگذاری ایمپلنت مناسب به دلیل کمبود بافت (کاشت ایمپلنت های قطور و بلند)

2- به ناچار کاشت ایمپلنتهای نازک و کوتاه انجام میشود و درصد عوارضی چون شکستگی، عفونت و شل شدگی ایمپلنت بالا میرود

3- افزایش تعداد جراحی ها و طول درمان جهت بازسازی استخوان فک و لثه

برای حل این مشکلات تکنیک Socket Preservation ارائه شد که در این روش حفره دندان با مواد جایگزین که معمولا از خود فرد، حیوانات و یا مواد مصنوعی گرفته میشود پر میشود زیرا که پس از کشیدن دندان خون در حفره دندان لخته می شود و کلیه فاکتورها و سلولهایی که در بازسازی استخوان مورد نیاز است از مغز استخوان خارج و وارد حفره دندان می شود از این رو با استفاده از این سلولها و مواد پر کننده اقدام به بازسازی استخوان می شود.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (2 Votes)

شعبه مرکز شهر تهران : خیابان کارگر جنوبی پایین تر از میدان حر نبش کوچه صفاریان ، طبقه اول

شعبه شمال تهران : اقدسیه موحد دانش روبروی سپند ، خیابان نیلوفر مجتمع فوق تخصصی صاحب قرانیه طبقه سوم ، واحد307

پیشنهاد ویژه برای مطالعه

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی

ارتودنسی در بسیاری از کشورهای دنیا با تفاوتهایی آموزش داده می‌شود. در ایران یک دندانپزشک پس از ۶ سال...
ارتودنسی

ارتودنسی

مرتب کردن یا ردیف کردن دندان ها، بیشتر افراد فکر می کنند ارتودنسی فقط به خاطر زیبایی انجام می شود، در حالی که این درمان برای سلامتی دهان ضروری می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی

دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، ایمپلنت ها راه حل ساده تری ارائه میدهند، کاشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته

تشخیص

تشخیص

پیشگیری قبل از هرگونه پوسیدگی یا تشخیص مشکلات دهان و دندان، مراجعه منظم به کلینیک دندانپزشکی رویال با برنامه ریزی منظم، متخصصین در کنار شما هستند

ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

تشخیص و درمان ضایعات و پوسیدگی سطوح دندانی اصلاح شکل و رنگ دندانهای جلو و ترمیم شکستگی و بستن فضای بین دندانی، اصلاح طرح لبخند، روکش دندان

معجزه ارتودنسی

امروزه با ارتودنسی زیبایی دندان و ردیف بودن آن تنها به سینما و ستاره ها ختم نمیشود و انحصاری نیست!

به طور کلی درمان های ارتودنسی به دو روش درمان با کمک دستگاه هایی ثابت و متحرک تقسیم میشوند. انواع مختلف درمان های ارتودنسی، بسته به اختلالات دقیق دندان یا فک فرد وجود دارد.

نمونه عکس های قبل و بعد ارتودنسی به شما کمک می کند نه تنها نوع درمان مناسب ارتودنسی خود را پیدا کنید بلکه متوجه خواهید شد در انتها نتیجه رضایت بخشی از درمان ارتودنسی در بر خواهید داشت.

عکس های قبل و بعد از درمان ارتودنسی ارتودنسی کامپوزیت ونیر لمینت دندان
قبل از ارتودنسیبعد از ارتودنسی